chalazas آموزش آموزشی زاهدان کودکان

chalazas: آموزش آموزشی زاهدان کودکان جشنواره کتابخانه اجرای طرح اموزشی

گت بلاگز اخبار حوادث شرح تازه از پرونده قتل مسلحانه وکیل دادگستری

آخرین مراحل تحقیق از مرد میانسال که یک وکیل را برابر دادگستری لنگرود به قتل رسانده بود، به‌زودی انجام می‌شود و متهم به روزهای محاکمه نزدیک می‌شود.

شرح تازه از پرونده قتل مسلحانه وکیل دادگستری

عبارات مهم : پرونده

آخرین مراحل تحقیق از مرد میانسال که یک وکیل را برابر دادگستری لنگرود به قتل رسانده بود، به زودی انجام می شود و متهم به روزهای محاکمه نزدیک می شود.

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل پایه یک دادگستری که از سوی کانون وکلای مرکز مأموریت یافته است وکالت اولیای دم این وکیل مقتول را عهده دار شود، دراین باره به شرق گفت: انتشار خبر قتل این زن وکیل در برابر دادگستری لنگرود، بازتاب و اثراتی منفی در جامعه داشت و این در حالی بود که قبل از آن نیز وکیل دیگری به قتل رسیده بود؛ بنابراین من و یکی از همکارانم که وکیلی در لنگرود هست، جهت جلوگیری و کم کردن اثرات منفی این اقدام از سوی کانون وکلای مرکز مأموریت یافتیم از اولیای دم این وکیل مقتول دفاع کنیم. به همین منظور با تنظیم وکالت نامه ای که به امضای اولیای دم رسیده بود، در شعبه اول بازپرسی دادسرای لنگرود حضور یافتیم و خواسته خود را بعد از مطالعه پرونده مطرح کردیم. البته با وجود شواهد و بیانات شاهدها که در محل تیراندازی حضور داشتند و همگی به ارتکاب این عمل از سوی مردی با مشخصات متهم شهادت داده اند، جای تردیدی بر اتهام وارده به این مرد وجود ندارد؛ بنابراین در دو هفته آینده آخرین دفاع متهم از سوی بازپرس پرونده اخذ می شود تا پرونده جهت تعیین وقت محاکمه به دادگاه کیفری استان گیلان ارسال شود.

به گفته خرمشاهی، با توجه به تحقیقات پرونده تقریبا همه ابعاد ماجرا روشن شده است و متهم به علت اختلاف قبلی اقدام به این کار کرده است و حتی قبل از این اتفاق در برابر کارمندان دادگستری لنگرود عنوان کرده بود این وکیل را خواهد کشت. در این مدت نیز متهم از سوی کارشناسان پزشکی قانونی معاینه و سلامت روح و روان او تأیید شده است است.

شرح تازه از پرونده قتل مسلحانه وکیل دادگستری

این متهم 45ساله زمانی تحت تعقیب پلیسی و قضائی قرار داده شد که حدود ساعت ۱۱ صبح یکشنبه 30 اردیبهشت امسال یک وکیل دادگستری به نام فرزانه پوررجبی هنگام خروج از دادگستری لنگرود نشانه شلیک دو گلوله قرار گرفت. بعد از آن، تحقیقات راجع به مرد مسلح شروع شد و شاهدان ماجرا گفتند: به محض خروج زن جوان از ساختمان دادگاه، مردی میانسال با مو های جوگندمی از خودرویی پیاده شد و درحالی که یک قبضه سلاح شکاری در دست داشت، به این وکیل زن نزدیک شد. بعد هم دو گلوله به او شلیک و با انداختن اسلحه با پای پیاده از محل فرار کرد. بعد از انتقال زن جوان به بیمارستان، او بر اثر شدت خونریزی جان باخت. با فوت زن جوان، به دستور بازپرس خاص قتل دادسرای عمومی و انقلاب لنگرود تیمی از مأموران آگاهی تحقیقات خود را جهت شناسایی قاتل فراری شروع کردند. نخستین بررسی ها از خودروی به جامانده از قاتل در محل حادثه، نشان می داد مالک ماشین مردی ۴۵ساله و دهیار سابق یکی از دِه های لنگرود است که در گذشته نیز رابطه ای کاری با وکیل کشته شده است داشته هست. با توجه به این یافته ها، تجسس های پلیس جهت به دست آوردن ردی از متهم در دستور کار مأموران قرار گرفت. مأموران پلیس تمام مکان هایی را که احتمال داده می شد مرد فراری در آنجا مخفی شده است باشد، تحت مواظبت نامحسوس قرار دادند تا اینکه با گذشت حدود ۹ ساعت از شلیک فوت بار، دریافتند متهم در منزل ای روستایی حوالی بخش رحیم آباد پنهان شده است است.

به این ترتیب منزل مدنظر از سوی پلیس تحت محاصره قرار داده شد و قبل از آنکه متهم فرصتی جهت فرار پیدا کند، از سوی پلیس دستگیر شد. به گفته سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه، معاونت اجتماعی پلیس گیلان، متهم در بازجویی ها به قتل زن وکیل اعتراف کرد و مدعی شد از یک سال قبل او را می آشنا و به علت اختلاف های شخصی و کاری تصمیم به قتل او گرفته است.

آخرین مراحل تحقیق از مرد میانسال که یک وکیل را برابر دادگستری لنگرود به قتل رسانده بود، به‌زودی انجام می‌شود و متهم به روزهای محاکمه نزدیک می‌شود.

در پی اعتراف متهم، بازپرس خاص قتل دادسرای عمومی و انقلاب لنگرود دستور قرار بازداشت او را صادر کرد. به این ترتیب بعد از بازسازی و تشریح صحنه قتل از سوی متهم، پیگیری های قضائی راجع به سایر شرح این پرونده انجام شد.

واژه های کلیدی: پرونده | تحقیقات | دادگستری | پرونده قتل | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog